Okey

Sürüm:2.1Dil:Türkçe
Lisans:ÜcretsizSistem:Windows
Boyut:0.86 MbYükleme:1,010
Zaman:3 yıl önceÜretici:Böcek Yazılım

Herkesin çok iyi bildiği okey oyununu bilgisayarınızda bilgisayara karşı oynayabileceğiniz ücretsiz bir versiyonudur.

Okey, en sevilen ve en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Okey oyunu dört kişi ile oynanmaktadır. Taşların belirli bir sıraya göre dizilmesi ile kazanılır. Siyah, mavi, kırmızı ve yeşil olmak üzere dört renk taş mevcuttur.  Bu dört tane olan renk setinden 2’şer set mevcuttur. 1’den 13’e kadar rakamlar ve göstergeler yer alır. 4 tane ıstaka denen tahta ya da plastikten taşların dizilmesi için yapılan; 2 sıra taş dizilebilen bir tablaya yerleştirilir.

Toplam 106 taş vardır. Oyuncular puan kaybettikçe sıfıra kadar düşer. Yani kaybedilen her oyun sonucunda puan da düşmektedir. Sıfıra düşenler ise oyunu kaybederler.  İstenirse renkli veya renksiz oynanabilir. Renkli oynandığında renkli taş ile oyunu bitiren puan kaybetmez iken diğer oyuncular daha fazla puan kaybederler. Bir de çifte gitme kuralı mevcuttur. Oyuncunun çifte gitmesi durumunda kazanırsa kaybeden oyuncuların düşülecek puanı 2 ile çarpılır. Eğer çifte giden oyuncu kaybederse 2 katı puan kaybetmiş olacaktır.

Bu oyun son derece zevklidir. Okey oyunu için kazanmanın sırrı yere atılan taşları en iyi şekilde takip edebilmektir. Bu oyunu oynayabilmek için genel olarak internet bağlantısı gerekmemektedir. Masa üstünüze indirip dilediğiniz zaman indirebilir ve iyi vakit geçirebilirsiniz. Eğlenceli ve renkli arayüzü ile çok beğeneceğiniz bu oyunda taşları otomatik olarak dizebilirsiniz. Okey oyunu kullanım açısından pratiktir ve bilgisayarınızda fazla yer kaplamaz.

Hemen İndir