OpenOffice

OpenOffice

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi8 ay önce
250 kez indirildi

Puanlama

12345
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İndir OpenOffice, Windows için Ücretsiz Ofis Programları. Her ofisin vazgeçilmezi olan Word, Excel, Powerpoint gibi programların benzerlerini ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ücretsiz OpenOffice programıdır.

OpenOffice herkes için ücretsiz bir ofis yazılım paketidir. Son derece basit bir ara yüze sahiptir. Diğer profesyonel ve ücretli olan Microsoft Office gibi ofis paketleriyle uyumludur. Sayesinde birçok Office dokümanı (Word, Powerpoint, Excel)’ i açabilir, değiştirebilir, Microsoft Office formatında kayıt etmek mümkündür.

OpenOffice.org kaynağının bir ürünü olan program, Impress sunucu konsolu, PDF içe aktarma işlemi, PDF belgeleri oluşturma ve dilleri destekleme amacı ile oluşturulan yeni bir yol, farklı geliştiriciler aracılığı ile bir takım özellikler eklemek amacıyla kullanılabilmektedir.

Program içerisinde bulunan Math, matematiksel formüller ile uğraşanlar için şahane bir programdır. Writer belgeleri içinde formüller üretebilir, ürettiğiniz formülleri diğer yazılımlarıyla beraber kullanabilirsiniz.

İçerisinde bulunan diğer önemli ve güzel programlar ile özellikler ise şunlardır;

Writer (Uyumlu kelime işlemci)
Microsoft Word ile uyumludur. Size gönderilen belgeleri açabilir, kaydedebilir hatta sıfırdan hazırladığınız belgeleri Word biçiminde kaydedebilirsiniz.

Calc (Yetenekli hesap tablosu)
Her zaman güvenle kullanabileceğiniz bir hesap tablosudur.

Impress
Bu özellik ile 2 veya 3 boyutlu resimlerden yararlanarak dilediğiniz sunumları hazırlayabilirsiniz.

Draw
Büyük grafikler, şemalar hatta küçük karalamalarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz harika bir çizim programıdır.

Base
Bu program ile tablo, form, sorgu ve raporlar oluşturabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra OpenOffice sayesinde verilerinizi hem kullanır hem de onlar üzerinde işlemde yapabilirsiniz.

250 kez indirildi

OpenOffice Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. Gezgin dedi ki:

    Bedava olarak kullanılabilecek en iyi ofis programı seçeneği sanırım bu!