VLC Media Player

VLC Media Player

LisansÜcretsiz
Dil
Dosya Boyutu29.4 MB
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi8 ay önce
Hemen indir (29.4 MB)
  32 Bit İndir  64 Bit İndir
162 kez indirildi

Puanlama

12345
(1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İndir VLC Media Player, Windows için En İyi Çoklu Format Medya Oynatıcı. VLC ile her video dosyası için ayrı kodec aramaya uğraşmadan film ve video dosyalarınızı kolayca izleyebilirsiniz.

VLC Media Player ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir medya oynatıcı programdır. İnternetten bir video izlemek istediğimizde karşımıza çıkan en büyük sorun videonun formatıdır. Her medya oynatıcı değişik formatları desteklemekte olduğundan, bazen medya oynatıcının desteklemediği formatlarla karşı karşıya kalınabilmektedir.

VLC en önemli artısı, sistem codecleri ve birçok video formatı ile uyumlu olması sayesinde MPEG-1, MPEG-2, DivX, OCG, MP3 formatlarını, DVD ve CD’leri sorunsuz olarak çalıştırabilmesidir.

Güncellemeler ile daha güvenli hale getirilmiş, güvenlik açıklarına sebep olabilecek sorunlar giderilmiştir. Programın birçok dikkat çeken özelliğinden biri de canlı kayıt imkânı vermesi. Bunun yanında HD desteği ile yüksek görüntü kalitesinde medya oynatıp, izleyebilme zevkini sunuyor.

VLC Media Player bir medya sunucusu olarak kullanılabilir. IPv4 ve IPv6 ağlarında yayın aracı olarak kullanılabilir. Bir sunucudan bir medya indirilmek istendiğinde ön izleme imkânı sunuyor. Böylece medyanın tamamını indirmek isteyip istemediğine karar vermek mümkün oluyor. Videoları anlık duraklatarak ya da kare kare ilerleterek izleme imkânını veriyor. Hız kontrol özelliği de var.

Kullanışlı ve basit bir ara yüze sahip olması ile kullanıcı dostu olma özelliğini taşımaktadır. Ayarlar menüsü de oldukça basit ve kolay kullanılabilecek şekilde yapılandırılmıştır. Bütün video formatlarının tamamını oynatabilmektedir. Böylece bir video dosyasını açmayı kolaylaştırmaktadır.

162 kez indirildi

VLC Media Player Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. Gezgin dedi ki:

    Alternatiflerine nazaran çok daha stabil çalışan bir medya oynatıcısı!