Windows Media Player

Windows Media Player

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi8 ay önce
165 kez indirildi

Puanlama

12345
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

İndir Windows Media Player, Windows için Medya Oynatma Programı. Windows işletim sistemi ile birlikte bilgisayara kurulan video, film ve müzik dosyalarını görüntülemek için kullanabileceğiniz bir programdır.

Bilgisayarla yeni tanışan birinin ilk öğrendiği programların başında yer alan ve en çok bilinen programlar sırasında başı çeken başarılı bir yazılımdır. Bilgisayarda film izleme, müzik dinleme, video oynatma gibi özeliği olan program Windows programının içinde gömülü olarak yer almaktadır. Bu programın son versiyonu olan Windows Media Player dünya üzerinde en çok kullanılan video ve müzik dinleme yazılımıdır.

Media Player geliştiricisi olarak Microsoft ürünleri arasında yer alır. Bir bilgisayarın en önemli yazılımları arasında yer alan video ve müzik oynatma programlarının kalitesi günümüzde çok daha önemli olmaktadır. Özellikle çok yüksek boyutlu videoları birçok yazılım çalıştırmakta zorlanmaktadır. Yüksek kaliteli HD formatındaki bir film için büyük sistem gereksinimine ihtiyaç vardır. Medya Player bu soruna bir nebze olsun çözüm olmaktadır.

İçerisinde barındırdığı özel yazılımı sayesinde sistem kaynaklarını en iyi şekilde kullanmaktadır. Görüntü kalitesi ile rakiplerine fark atan bu program yani arayüzü, geniş içerikli çevrim içi marketi ve on line müzik dinlemek için radyo bağlantıları sağlaması büyük avantajdır. Ücretsiz indirme seçeneğinin bulunmasının yanı sıra orijinal Windows sürümü istemesi de Microsoft’un atlamadığı seçeneklerden biridir.

Windows Media Player’in son versiyonu küçük boyutu ve sade arayüzü ile başarılı bir video ve multi medya programıdır. Son sistem video dosyalarından çoğunu okuyan program kaydetme seçeneğinde unutmamak gerekmektedir.

165 kez indirildi